Особливості проведення державних закупівель

Проведення державних закупівель – це досить серйозна процедура, яка цілком регулюється державою та законами, які були створені для того, щоб гарантувати прозорість та відсутність корупційної складової. Наразі, всі закупівлі, що мають пряме відношення до державних установ, проводяться виключно на електронних майданчиках.

Це можуть бути як звичайні відкриті електронні майданчики так і закриті. Все залежить від того, що є предметом закупівлі, хто є організатором процедури та якими є об’єми поставок. Всі ці пункти серйозним чином впливають на те, як саме буде виглядати процедура та скільки часу може знадобитись на її проведення.

Ви можете розглянути в якості варіанта українську універсальну товарну біржу, що пропонує своїм користувачам багато цікавих можливостей. Все що вам для цього потрібно – це перейти за посиланням https://gazeta.ua/articles/economics/_v-ukrayini-zapracyuvav-rinok-tovarnih-birzh-teper-vin-konkuruye-z-prozorroprodazhi/1057063, де ви зможете взяти для себе корисні відомості, які можуть вам знадобитись в майбутньому.

К проходять закупівлі на електронних майданчиках в ПроЗорро

Важливо пам’ятати про те, що мова йде про ті сервіси, що мають пряме відношення до системи ПроЗорро. Вся інформація, що потрапляє до інформаційного поля, є загальнодоступною й ознайомитися з нею може будь-хто.

Що стосується вимог до учасників, то частіше за все вони стосуються саме переліку документації. Важливо, щоб потенційний учасник міг вчасно надати повний пакет документів, які є обов’язковими для того, щоб отримати можливість взяти участь в торгах.

Що стосується інформації про учасників, яку можна отримати безпосередньо від електронного майданчика, то виглядає вона приблизно наступним чином:

  • ФІО;
  • Рішення про дозвіл на укладання великого договору;
  • Копії документів про державну реєстрацію;
  • Копія паспорта та інших документів.

Насправді, перелік паперів, що потрапляють до вільного доступу, є значно ширшим і ознайомитись з ним можуть всі, хто в цьому справді зацікавлені. 

Ще один цікавий момент, що стосується безпосередньо закупівель в системі ПроЗорро – це можливість їх сумісного проведення. Тобто, це може бути відразу декілька замовників, які можуть одночасного проводити певний аукціон або ж конкурс, попереднього узгодивши цей момент з державними органами. Важливо зазначити, що для цього потрібно попередньо підготувати всі документи й зробити це з врахуванням  відведених на це часових рамок.

Що стосується учасників, які зацікавлені в тому, щоб використати електронний майданчик для участі в електронних торгах, то вони повинні відповідати певним вимогам, а саме:

  • Не мати заборгованостей та несплачених податків;
  • Організація не повинна знаходитись на стадії банкрутства й мати проблем з законом;
  • Керівники організації не повинні мати судимостей;
  • Компанія не повинна мати відношення до офшорних схем і використовувати ніяких тіньових механізмів.

Це лише декілька основних вимог, які стосується безпосередньо учасників, які можуть бути справді зацікавлені в тому, щоб ввійти до числа потенційних учасників.

Що стосується організатора торгів, то до нього висуваються приблизно такі ж самі вимоги. Це означає, що компанія або ж організація, повинна бути цілком легальною і працювати виключно в рамках чинного законодавства. Лише в такому випадку, вона матиме змогу на законних підставах організовувати аукціони.

Коли варто скористатися сервісом Інфобокс в ПроЗорро

Один з інструментів, що доступний користувачам на сайті ПроЗорро – це Інфобокс. Якщо говорити простими словами – це певна інформаційна довідка, де можна обрати будь-які питання та отримати на них відповідь.

Даний інструмент дає змогу обирати серед великого переліку запитань, що дозволяє розбиратись в тих питаннях, які є для користувачів найбільш актуальними.

В крайньому випадку, завжди можна звернутись до технічної підтримки й отримати більш точну допомогу по конкретному випадку, якщо без цього вам вже ніяк не обійтись.

Як навчитися працювати з ПроЗорро

Не дивлячись на те, що сам механізм ПроЗорро є досить складним і багаторівневим, працювати з ним не так важко.

Все що потрібно усвідомити користувачам – як правильно користуватися електронним майданчиком, шукати лот і брати участь в торгах. Насправді, все це робиться елементарним чином і якщо знати, на які моменти потрібно звертати увагу. То все це навіть не потребує великих затрат по часу.

В будь-якому випадку, ви маєте змогу користуватися інтернетом і за допомогою певних інтернет-уроків навчатися тому, як правильно користуватися системою ПроЗорро. Таким чином, ви можете дізнаватися про всі основні механізми та правила, яким підпорядковується ця система.