Відкриті торги та арештоване майно

Зараз багато людей очікують від високопоставлених осіб чіткого рішення щодо продажу арештованих активів за підтримки електронних порталів ProZorro.Sale. Справжній напрямок вважається досить перспективним, однак монополізація організації арештованого майна деякими «фаворитами» може зробити неможливим доступ до торгівлі для величезної кількості клієнтів.

З кожним роком кількість арештованого майна лише зростає – причиною є обмежений доступ до майна тих, хто має борги перед різними організаціями. майно, раніше вилучене або заблоковане через невиплату кредитів, можна реалізувати лише через державну структуру електронних договорів, пов’язаних із простроченими активами. Фактично вона виявилася монополістом – проведені аукціони були непрозорими, а в інтернеті постійно викладаються ситуації, пов’язані зі скандалами, хабарництвом та продажем арештованого майна.

Найчастіше на подібних аукціонах затримані активи свідомо продаються за скромною ціною, орієнтуючись на конкретного замовника. А згідно з новою структурою цифрової торгівлі ProZorro.Sale, навпаки, всі дані відкриті для будь-якого клієнта, і кожен може отримати доступ. Переважна більшість потенційних клієнтів створює конкуренцію на чесних умовах. Отже, майно, вилучене митницею чи державними ВНЗ, буде реалізовано за максимальною вартістю.

Сайт Prozorro.Sale завдяки власній безстрашності та відкритості швидко завоював довіру різних відомих компаній. За статистикою, клієнти охоче беруть участь у прозорих аукціонах, які проводять незалежні цифрові портали, наприклад, Українська енергетична біржа. Продаж конфіскованих активів приваблює клієнтів простим планом торгів та підтримкою справжніх експертів на кожному етапі – від реєстрації на порталі до подачі заявки на певні лоти.

Вихід у вільний продаж майна, вилученого митницею або заблокованого за підтримки різних спорів, ставить перед Україною завдання створити перелік конфіскованих активів. На сьогодні ці функції покладено на Національне агентство з розшуку та управління майном, яке було придбано за неправомірно зароблені кошти. Сьогодні біржа планує оприлюднити список затриманих об’єктів.

Правила торгової платформи

Сайт регулюється Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015. Головний портал системи не реєструє клієнтів, але всі дані про державні закупівлі знаходяться. Також легко знайти адреси основних партнерів на платформі та навчитися працювати на сайті державних закупівель.

Покупки систематизуються на дорогі та надпорогові покупки. Перші – це ті, ціна продукції та послуг яких становить понад 200 тисяч гривень. Предмет закупівлі товарів і послуг призначається роботодавцем. Офіційні органи не вносять кошти на конкурс, представники сфери управління зобов’язані сплачувати за розміром, встановленим Кабінетом Міністрів України. Правила здійснення державних закупівель передбачають проведення заходів у зазначений період.

Основний алгоритм проведення конкурсу з підтримкою дизайну Prozorro:

  • Реєстрація. На певному торговому порталі виконавець створює особистий профіль, після чого входить в нього з підтримкою придуманого імені користувача та пароля.
  • Оголошення. Заповніть вказаний приклад, додайте документи, установіть ціну держзакупівлі (з податком на додану вартість або без).
  • Уточнення. Протягом кількох днів роботодавець відповість на всі запитання щодо конкурсу. При необхідності змінює дані конкурсу, вказуючи, що ще потрібно додати.
  • Прийом заяв від замовників. Роботодавець сам призначить, скільки триватиме цей етап у часі. Усі ціни та торгові марки засекречені.
  • Торг. Перед цим етапом ви повинні знати. Як потрібно працювати на порталі державних закупівель, щоб не було помилок.
  • Підведення підсумків. Переможець проекту визначається механічно, після чого працівникові надається доступ до документів та пропозицій. Роботодавець усвідомлює інформацію, якщо претензій немає, укладає угоду.
  • Завершальний етап. Після того, як роботодавець завантажить всю інформацію (ксерокопію транзакції), аукціон завершен.

Якщо ви вирішили брати участь у відкритих торгах, то  необхідно ознайомитися з інформацією на порталі sale.ueex.com.ua/filter/arrested-property. Українська енергетична біржа є майданчиком системи Прозорро.Продажі. На цій біржі ви можете приймати участь у прозорих торгах, за процесом котрих спостерігають всі бажаючі. Завдяки прискіпливості спостерігачів корупційні схеми та махінації на біржі неможливі. Все відбуваються цілком прозоро та сумлінно.